Отварање

ОТВАРАЊЕ НОВОГ ШКОЛСКОГ ЦЕНТРА - ЈУН 2012. ГОДИНЕ

Поносни смо на визију оснивача Његовог Високопреосвештенства Митрополита загребачко-љубљанског Господина Јована о отвореној и савременој гимназији. Поносни смо на професорски кадар који својим залагањима ову школу чини бољом из дана у дан. Но, најпоноснији смо на наше гимназијалце/ке, како оне који су окончали образовање у нашој школи тако и на оне који се сада школују код нас.

ОТВАРАЊЕ НОВОГ ПРОСТОРA ЦИЈЕЊЕНИ УЗВАНИЦИ БЕОГРАДСКИ МУШКИ ХОР

Српску православну општу гимназију Кантакузина Катарина Бранковић видимо као перспективну едукативну установу отворену за сву дјецу независно о њиховој националности и вјероисповјести. До сада је највећи број наших ђака из повратничких породица. Желимо бити њихова прилика, њихов фактор бољих животних изгледа и веће животне извјесности. Наши ђаци су оснажени знањима, али и различитим животним искуствима која им пружа боравак у престоници. Добри резултати које наши ђаци постижу под будним менторством својих професора дају нам аргументе за оптимизам.

Благослов Његове Светости Архиепископа пећког Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског Господина Иринеја који је благословио и осветио нови простор оставља трајан утицај на наш рад.

Наш школски центар је свакако већ сада дио визуелног идентитета града Загреба који је од почетка препознао овај пројект и као свој интерес. Напослетку, Српска православна општа гимназија представља важан дио културе европског Загреба. Неометаним радом оживотворавамо принципе различитости и мултикултуралности. То сматрамо нашим удијелом у процесу помирења и реафирмације српског доприноса културној баштини Републике Хрватске.

ПРВО БЕОГРАДСКИ ПЈЕВАЧКО ДРУШТВО ПРОГРАМ УЧЕНИКА АКАДЕМИК МОМЧИЛО СПРЕМИЋ