Otvaranje

OTVORENJE NOVOG ŠKOLSKOG CENTRA - JUN 2012. GODINE

Ponosni smo na viziju osnivaca Njegovog Visokopreosveštenstva Mitropolita zagrebacko-ljubljanskog Gospodina Jovana o otvorenoj i suvremenoj gimnaziji. Ponosni smo na profesorski kadar koji svojim zalaganjima ovu školu cini boljom iz dana u dan. No, najponosniji smo na naše gimnazijalce/ke, kako one koji su okoncali obrazovanje u našoj školi tako i na one koji se sada školuju kod nas.

OTVORENJE NOVOG PROSTORA CIJENJENI UZVANICI BEOGRADSKI MUŠKI HOR

Mi Srpsku pravoslavnu opcu gimnaziju Kantakuzina Katarina Brankovic vidimo kao perspektivnu edukativnu ustanovu otvorenu za svu djecu neovisno o njihovoj nacionalnosti i vjeroispovjesti. Do sada je najveci broj naših daka iz povratnickih obitelji. Želimo biti njihova prilika, njihov faktor boljih životnih izgleda i vece životne izvjesnosti. Naši daci su osnaženi znanjima, ali i razlicitim životnim iskustvima koja im pruža boravak u prestonici.

Dobri rezultati koje naši daci postižu pod budnim mentorstvom svojih profesora daju nam argumente za optimizam. Svjesni smo da smo dio procesa dugog trajanja, ali vjerujemo da niz dobrih iskustava i rezultata donosi prepoznatljivost i izvrsnost Srpskoj pravoslavnoj opcoj gimnaziji.

Blagoslov Njegove Svetosti Arhiepiskopa peckog Mitropolita beogradsko-karlovackog i Patrijarha srpskog Gospodina Irineja koji je blagoslovio i osvetio novi prostor ostavlja trajan uticaj na naš rad. Novi školski centar je svakako vec sada dio vizualnog identiteta grada Zagreba koji je od pocetka prepoznao ovaj projekt i kao svoj interes. Naposletku, Srpska pravoslavna opca gimnazija predstavlja važan dio kulture europskog Zagreba. Neometanim radom oživotvoravamo principe razlicitosti i multikulturalnosti. To smatramo našim udijelom u procesu pomirenja i reafirmacije srpskog doprinosa kulturnoj baštini Republike Hrvatske.

PRVO BEOGRADSKO PJEVACKO DRUSTVO PROGRAM UCENIKA AKADEMIK MOMCILO SPREMIC