TABLETI ZA UČENIKE GIMNAZIJE KANTAKUZINA BRANKOVIĆ

Objavljeno:14-02-2022

Ratko živi u učeničkom domu na Novom Zagrebu. Novi tablet će mu mnogo pomoći u praćenju nastave i komunikaciji sa ostalim učenicima i nastavnicima, posebno prilikom onlajn nastave.

U četvrtak, 10. februara, Srpsku pravoslavnu opštu gimnaziju Kantakuzina Katarina Branković u Zagrebu, posjetio je Vladimir Gak, predsjednik opštine Inđija. Tom prilikom, u ime opštine, darovao je 10 tablet uređaja učenicima Gimnazije. Gak, kojem je ovo prva posjeta školi na Svetom Duhu, kazao je da je oduševljen izgledom škole i mogućnostima koje pruža.

Predsjednik te opštine u Sremu iskazao je spremnost da i na druge načine pomogne potrebama škole i učenika. Pozvao je đake da, u organizaciji Inđije, posjete tu opštinu i iskazao spremnost da organizuje putovanje zagrebačkih gimnazijalaca na Frušku Goru i Inđiju.

Tableti će olakšati praćenje i aktivno učestvovanje đaka u onlajn nastavi, ali će i da učine učenje zanimljivijim

Direktor škole, protojerej-stavrofor Slobodan Lalić, zahvalio se predsjedniku Gaku. Istakao je da će darovi biti od dragocjene pomoći učenicima, posebno tokom pandemije, kada su često prinuđeni da nastavu prate onlajn. „Tableti će olakšati našim đacima praćenje i aktivno učestvovanje u onlajn nastavi, ali će i proces učenja da učine interaktivnim i zanimljivijim“, kazao je direktor škole.
Ni učenici nisu krili zadovoljstvo što će imati priliku da sada nastavu prate, ali i ostale školske aktivnosti ispunjavaju na savremenijim uređajima.
„Mnogo će mi pomoći novi tablet. Imam stari lap top koji koristim od šestog razreda osnovne škole i koji je baš u lošem stanju. Čak ni osnovni programi, poput Vorda, na njemu ne funkcionišu bez problema. Zbog toga sam gubio mnogo vremena, a i živaca, kada bih pisao neki sastav, na primjer. Telefon sam koristio za komunikaciju sa prijateljima i nastavnicima. U nastavi koristimo aplikaciju Majkrosoft tims, ali telefon je premali za duže praćenje nastave ili pisanje sastava…“, kazao je Ratko, učenik drugog razreda.

Ratko je iz Knina, a živi u učeničkom domu na Novom Zagrebu. U domu se, kako kaže, pored problema sa starim uređajem, suočava i sa nestabilnom internet vezom.

П.К.