Učenici naše škole sudjelovali na manifestaciji „Susreti gimnazijalaca 2019“ u Beogradu

Objavljeno:07-11-2019

Od 28. do 30. listopada 2019. godine desetero učenika prvog i drugog razreda naše škole, u pratnji razrednika prof. Veldić i prof. Hasanagić, sudjelovalo je na manifestaciji „Susreti gimnazijalaca 2019“ u organizaciji Šeste beogradske gimnazije. Osim domaćina i učenika naše škole na susretima su sudjelovali i učenici srpskih škola iz regije: Teoretska gimnazija „Dositej Obradović“ iz Temišvara i Gimnazija „Nikola Tesla“ iz Budimpešte.
Prvoga dana učenici su sudjelovali na radionicama i bili nazočni nastavi u Šestoj beogradskoj gimnaziji, a na kraju dana sve je kulminirao proslavom Dana škole, kojom se obilježava 86 godina od početka rada te elitne beogradske gimnazije.
Drugoga dana imali smo priliku upoznati Pomoravlje: posjetili smo manastir Manasiju u dolini rijeke Resave iz 15. stoljeća, te Poljoprivredno-veterinarsku školu i Prirodnjački centar Srbije u Svilajncu.
Trećega dana nakon posjete Narodnom muzeju u Beogradu i obilaska kulturno-povijesnih i religijskih znamenitosti grada, puni dojmova i sklopljenih novih prijateljstava morali smo krenuti iz Beograda.
Zahvaljujemo ravnatelju Šeste beogradske gimnazije, prof. Radi Zejaku, koordinatorici projekta, prof. Jasni Perić, te svim profesoricama i profesorima, učenicama i učenicima Šeste beogradske gimnazije na izvrsno osmišljenom programu i gostoprimstvu!
Veselimo se našim budućim projektima i suradnji!

M. Mihailović i S. Hasanagić