OSNOVANA ZAKLADA KANTAKUZINA BRANKOVIĆ

Objavljeno:19-04-2013

Dana 11. aprila 2013. godine u prostorijama EUO-a, Eparhije zagrebačko-ljubljanske održana je prva sjednica novoosnovanog fonda "Kantakuzina Branković" kojom je predsjedavao Mitropolit zagrebačko-ljubljanski Gospodin Jovan.

U uvodnoj riječi na početku sjednice Mitropolit Jovan je prisutnima govorio o fondu Sime Igumanova, čiji je statut uveliko poslužio kao podloga našeg statuta. Takođe, Mitropolit Jovan je govorio o cilju Fonda koji će isključivo služiti za stipendiranje siromašnih i darovitih učenika i studenata.

Mitropolit Jovan kao osnivač i predsednik upravnog odbora fonda (zaklade) predložio je za direktora zaklade protojereja-stavrofora Slobodana Lalića v.d. ravnatelja Gimnazije K.K. Branković. Za sekeretara izabran je đakon Zoran Radić, a za ostale članove upravnog odbora izabrani su: protojerej-stavrofor Marko Nogić sekretar EUO-a, protojerej-stavrofor Duško Spasojević arhijerejski namesnik zagrebački, protonamesnik Željko Lubarda arhijerejski namesnik ljubljanski, jerej Aleksandar Obradović paroh zagrebački i gospodin Slobodan Daskalović član uprave firme Gospodar d.o.o.

Zaklada Kantakuzina Branković dobila je sve potrebne dozvole od nadležnih ministarstava za početak svog rada.