ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Objavljeno:27-01-2013

Dana 27.01.2013. organizovan je sportski dan u našoj gimnaziji i tom prilikom ugostili smo učenice i učenike ŽOG DRUŽBE SESTARA MILOSRDNICA i ISLAMSKE GIMNAZIJE DR. AHMED SMAJLOVIĆ. U okviru ove manifestacije odigrale su se prijateljske utakmice u odbojci (djevojke), košarke i nogometa (mladići).

Odbojkaška utakmica učenica SPOG KANTAKUZINA KATARINA BRANKOVIĆ protiv ŽOG DRUŽBE SESTARA MILOSRDNICA završila je ubjedljivom pobjedom učenica ŽOG DRUŽBE SESTARA MILOSRDNICA sa rezultatom 2:0. U košarci pobjedu su odnijeli učenici SPOG KANTAKUZINA KATARINA BRANKOVIĆ pobjedivši učenike ISLAMSKE GIMNAZIJE DR. AHMED SMAJLOVIĆ sa rezultatom 38:13.
Učenici ISLAMSKE GIMNAZIJE iskoristili su priliku za revanš u nogometu pobjedivši 13:3.

Održan je i drugi SPOG AEROMITING u kojem su ove godine imali priliku učestvovati i gosti. Prvo mjesto osvojio je Dinko Omerćehajić, a kao nagradau dobio je model –maketu aviona. Drugo mjesto i Mozgalicu osvojio je Nikola Čolović, a treće mjesto Ammar Đikić.

Gosti su imali priliku prisustvovati i generalnoj probi svetosavske priredbe.

Druženje je proteklo u toploj i prijateljskoj atmosferi zbog čega se nadamo da će ovaj susret i druženje postati tradicija.