MOLEBAN ZA POČETAK RADA U NOVOJ ŠKOLSKOJ GODINI

Objavljeno:10-09-2012

U kapeli Svetog Save I Arhiepiskopa i prosvetitelja srpskog pri Srpskoj pravoslavnoj opštoj gimnaziji „ Kantakuzina Katarina Branković“ , u prisustvu Njegovog Visokopreosveštenstva Mitropolita zagrebačko-ljubljanskog G.G. Jovana, održan je moleban za početak nove školske godine.
Moleban su služili protojerej-stavrofor Slobodan Lalić, v.d. direktor Gimnazije i đakon Zoran Radić, profesor pravoslavne vjeronauke. Mitropolit Jovan je učenike darivao ikonicama Presvete Bogorodice Lepavinske, blagoslovio ih i rekao im da su tačne one riječi velikog pjesnika Branka Radičevića od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba jer mladost donosi mnogo lijepih trenutaka, ali iziskuje i mnoge napore. Ovdje učenici moraju da savladaju predviđeno školsko gradivo, da imaju dobre odnose sa svojim prijateljima i korektan odnos sa profesorima. Mi smo zainteresovani za Vaš uspjeh, a Vi morate pokazati volju i želju da se obogatite znanjem. Učenicima i profesorima Mitropolit Jovan je poželio uspješnu novu školsku godinu.Neko vrijeme Mitropolit Jovan se zadržao sa profesorima u zbornici Gimnazije, razgovarajući prije svega o novim izazovima koji stoje pred nama u novoj nastavnoj godini.