МИНИСТАР КУЛТУРЕ СРБИЈЕ ПОСЕТИО ПРАВОСЛАВНУ ГИМНАЗИЈУ

Objavljeno:29-01-2019

У понедељак, 28. јануара 2019. године Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански господин др Порфирије у Српској православној општој гимназији „Кантакузина-Катарина Бранковић“ у Загребу примио је министра културе и информисања Републике Србије господина Владана Вукосављевића и његове сараднике.
Овом приликом министар Вукосављевић и митрополит Порфирије су се сусрели с запосленима и ученицима Православне гимназије, те обишли зграду на Светом Духу. Министар је изразио интересовање за програм, рад, успехе и финансирање Гимназије. Такођер, Министар се интересовао за околности и животне услове у којима живе православни Срби на простору Републике Хрватске као и за програме обнове православних храмова. Митрополит Порфирије и министар Вукосављевић су се сагласили да је за је за опстанак наше заједнице на овим просторима од примарног значаја духовни, те образовни аспекат. Затим, постојање културних институција и њихова сарадња са Црквом као и блиска сарадња просвете и културе.