PREDSJEDAVAJUĆA PREDSJEDNIŠTVA BIH U GIMNAZIJI

Objavljeno:17-03-2023

Predsjedavajuća Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović posjetila je u četvrtak, 16. marta, Srpsku pravoslavnu opštu gimnaziju „Кantakuzina Кatarina Branković“ u Zagrebu. Predsjednicu u čijoj pratnji se nalazio i ambasador BiH u Republici Hrvatskoj Aleksandar Vranješ, na zagrebačkom Svetom Duhu dočekali su protonamjesnik Bogoljub Ostojić, Arhijerejski zamjenik, i protojerej-stavrofor Slobodan Lalić, direktor Gimnazije, kao i učenici iz Republike Srpske koji pohađaju Gimnaziju u Zagrebu.

Uslijedio je prijem u Duhovnom centru prilikom kog je otac Bogoljub predsjedavajućoj Cvijanović prenio pozdrave Njagove Svetosti patrijarha Porfirija koji administrira Mitropolijom zagrebačko-ljubljanskom, i darovao monografiju Sabornog hrama Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu.

Okupljenim medijima se nakon prijema obratio najprije direktor Gimnazije otac Slobodan Lalić. On je iskazao zadovoljstvo i čast zbog posjete predsjedavajuće Cvijanović. ”Naš rad se prati i u Bosni i Hercegovini, odakle je desetak učenika naše škole. Razgovarali smo o načinima na koje institucije u BiH mogu podržati naš rad i načinima na koje se možemo povezati sa sličnim ustanovama kako u Republici Srpskoj, tako i u cijeloj BiH”, kazao je otac Slobodan.

Predsjedavajuća predsjedništva iskazala je zadovoljstvo zbog uređenja i organizacije Gimnazije i rekla da je veseli to što je škola organizovana na adekvatan način. ”Ovo je bila prilika i da vidim učenike koji dolaze sa teritorije Republike Srpske”, kazala je predsjedavajuća Cvijanović i dodala da će Кabinet Predsjednika Republike Srpske finansijski pomoći ovogodišnju matursku ekskurziju.
P.K.

preuzeto s: https://mitropolija-zagrebacka.org/predsjednica-cvijanovic-u-gimnaziji-kantakuzina-brankovic/