Psihologica Zdenka Pantić bila je gošća tribine „Sva naša lica - cjelovitost identiteta“

Objavljeno:10-06-2013

Predsjednica Rehabilitacijskog centra za stres i traumu, psihologinja Zdenka Pantić, učenicima Škole predstavila je novu temu iz ciklusa Susreti u SPOG-u, a to je uvijek važno adolescentsko pitanje identiteta. Predavanje je održano 28. svibnja 2013. godine. Imali smo prilike čuti kako kolegica Pantić nadahnuto govori o aspektima identiteta i njegovoj ulozi u psihofizičkom razvoju mlade osobe.

Vođena dugogodišnjim iskustvom i radom na ovom delikatnom području, naša gošća s učenicima je razgovarala o fizičkim svojstvima adolescentnog perioda života tе o važnosti svih dijelova našeg identiteta i njegovoj cjelovitosti. Posebno je naglasila snagu koju imaju vlastiti odgovori na životno važna pitanja o tome tko smo, kuda idemo i čemu vjerujemo. To gradi temelj zrelog promišljanja i odlučivanja. Kolegica Pantić kroz živopisne je primjere i metafore istaknula i međuodnos vršnjačkog identiteta i onoga dojma o sebi koji se stječe kroz obitelj te značaj njihovoga integriteta u cjelokupnom funkcioniranju pojedinca.Gospođa Pantić otvorila je vrata svoga Centra učenicima Škole i pozvala ih da joj se obrate ukoliko imaju teškoće koje ne mogu riješiti.

Ova važna tema zaokružila je seriju tribina samostalno održanih u ovoj školskog godini. Iduće godine nastavit ćemo susrete sa zanimljivim predavačima i stručnjacima i s nekim novim temama za koje su učenici pokazali interes.

Sofija M. Stokuća, psihologinja