SVETI SAVA- SLAVA KAPELE GIMNAZIJE I DUHOVNOG CENTRA U ZAGREBU

Objavljeno:11-05-2019

U petak, 10. 5. 2019. godine, svetom Litrugijom kojom je načalstvovao protojerej-stavrofor Slobodan Lalić proslavljena je slava kapele pri Srpskoj pravoslavnoj općoj gimnaziji „Kantakuzina-Katarina Branković“ i Duhovnom centru u Zagrebu. Sasluživao je đakon Petar Kozakijević, vjeroučitelj u gimnaziji, a uz učenike pojanjem su odgovarali jeromonah Nikon i đakon Zoran Radić.
Nakon pričešća Svetim Darovima, osveštan je slavski kolač i žito, a nastavnicima i učenicima se obratio otac Slobodan.
- Hristos vaskrse · Vaistinu vaskrse! pozdrav je kojime se u Crkvi međusobno pozdravljamo sve do praznika Vaznesenja Hristovog, a radošću toga događaja treba da živimo tokom čitave godine. Radošću Vaskrsenja Hristovog živio je Sveti Sava. Otac Slobodan je podsjetio da se ove godine obilježava veliki jubilej naše Crkve, 800 godina njene autokefalnosti, dar Gospoda i Svetoga Save koji nas neraskidivo veže za Vaskrslog Hrista i Jednu, Svetu, Sabornu i Apostolsku Crkvu.