OBILJEŽAVANJE DANA EVROPE

Objavljeno:10-05-2017

Učenici Srpske pravoslavne opšte gimnazije učestvovali su na manifestaciji koju je 9. maja 2017. godine organizovala Agencija za mobilnost i programe EU u povodu 8. izdanja Europskog tjedna mladih.
Sloganom „Zamisli, kreni, djeluj” naglasak ovogodišnje proslave je na solidarnosti i društvenom angažmanu mladih u Evropi, na pružanju informacija o programu Erasmus+ i proslavi njegovih 30 godina postojanja.
Učenici naše gimnazije predvođeni profesoricom Svetlanom Kilibardom predstavili su ERASMUS+ projekat „Istražujući društvo kroz kulturu i sport“ čiji nosilac je bila naša gimnazija u 2016. godini.
Uz brojne zainteresovane, štand Srpske pravoslavne gimnazije posjetili su gospoda Andrej Plenković, predsjednik Vlade RH i ministar znanosti Pavo Barišić.

Mladi uvelike doprinose Evropi, a Europski tjedan mladih slavi njihova postignuća.