МАТУРАЛНА СВЕЧАНОСТ ОСМЕ ГЕНЕРАЦИЈЕ УЧЕНИКА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ОПШТЕ ГИМНАЗИЈЕ У ЗАГРЕБУ

Objavljeno:30-05-2016

Пригодним програмом, деветнаест матураната осме генерације ученика Српске православне опште гимназије Кантакузина-Катарина Бранковић обиљежило је завршетак свог средњошколског образовања. Уз родитеље и наставнике, свечаности је присуствовао Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански господин др Порфирије.
Сликом и ријечју, ученици су се присјетили најинтересантнијих детаља из протеклог периода и при томе истакли да, уколико би поново били у прилици да одлучују о упису у средњу школу, након овог искуства, изабрали би да мјесто њиховог школовања и сазријевања буде Српска православна општа гимназија у Загребу.
Честитке ученицима упутила је разредни старјешина професорица Светлана Килибарда, а пригодне награде ученицима генерације Мани Боци и Богдани Стефани Дерењ уручио је митрополит Порфирије.
- Верујем да сте овдје усвојили оно најважније, а то је да, поред стицања знања подједнако је важно да будемо честити и добри људи, што данас није нимало једноставно – нагласио је Митрополит честитајући матурантима завршетак школовања уз жеље да и наставак њиховог образовања буде благословен и успјешан.
Током јуна мјесеца пред матурантима је полагање испита државне матуре, а потом и упис на жељене факултете.