DR. ANDRIJA STANIMIROVIĆ GOST NOVE TRIBINE

Objavljeno:11-12-2012

Zanimljiva tema i stručnost našeg gosta bili su povod da se ponovo okupimo u Svečanoj dvorani škole u četvrtak, 6. decembra 2012. godine. Prof. dr. sc. Andrija Stanimirović je svim učenicima škole pričao o spolno prenosivim bolestima i infekcijama. Prof. Stanimirović s Veleučilišta u Zagrebu ima dugogodišnje iskustvo rada i prakse, a također nadopunjuje profesionalna znanja najnovijim dostignućima i saznanjima iz svoga područja rada, te je imao dosta važnih informacija koje je podijelio s učenicima.
Prof. Stanimirović je, na učenicima razumljiv način, približio vrste spolnih bolesti i objasnio najčešće spolne infekcije, s opisom simptoma koji se mogu prepoznati. Učenici su pozorno i pažljivo pratili i aktivno sudjelovali na tribini postavljajući pitanja koja su se najčešće odnosila na problem AIDS-a, kako na globalnoj razini tako i u smislu preventivnog djelovanja pojedinca. Profesor je na stručan način ukazao koliko je važno razumjeti i poznavati sebe kako bi se na vrijeme prepoznale opasnosti spolnih infekcija. Istaknut je značaj dobre informiranosti o ovoj temi, te individualna sigurnost u vlastito zdravlje što je najbolja preventivna mjera koju možemo poduzeti.

Tribina je završena s prijateljskim željama našeg gosta za dobrim akademskim postignućima učenika, jer, kako smo skupa zaključili, obrazovanje je ključ za zdrav i kvalitetan život.

prof. Sofija M. Stokuća

psiholog stručni suradnik