PROFESORICA ANDELKA METZING U GIMNAZIJI

Objavljeno:15-11-2012

Tribine i predavanja u okviru "Susreta u SPOG-u" su nastavljena i ulaskom u jesenske aktivnosti škole. U ponedeljak, 12. novembra 2012. g. imali smo zadovoljstvo ugostiti dr.sc. Anđelku Metzing, višu predavačicu vanjsku suradnicu Filozofskog fakulteta u Osijeku.
Profesorica Metzing je u Svečanoj dvorani škole razgovarala s učenicima o tome kako donijeti pravu odluku o izboru studija. Tema je posebno bila dragocjena našim maturantima, a s obzirom da prof. Metzing na Filozoskom fakultetu predaje kolegij Psihologija odgoja i obrazovanja, i svi ostali učenici čuli su važne i korisne informacije vezane za poznavanje vlastitih sposobnosti i talenata u odabiru buduće profesije.
U inspirativnom i srdačnom razgovoru s učenicima, profesorica je naglasila važnost cjeloživotnog obrazovanja koje zahtjeva moderno društvo i ukazala na to kako poznavanje vlastitih kompetencija i vještina predstavlja bitan faktor profesionalnog razvoja. S osvrtom na ugledne psihološke teorije, naša gošća je učenicima na blizak način približila ključne faktore uspješnog akademskog školovanja i profesionalnog razvoja, te istakla neophodnost dobre pripreme za maturu i sistematičnog pristupa učenju.

Profesorica Metzing je rado odgovarala na pitanja učenika vezana za studije i, uz obostranu zahvalnost na lijepom susretu, svim učenicima je poželjela puno uspjeha u daljem radu.