MITROPOLIT PORFIRIJE POSJETIO MINISTRA ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA REPUBLIKE HRVATSKE PROF. DR. VEDRANA MORNARA

Objavljeno:27-03-2015

U srijedu, 25. ožujka 2015. godine Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit zagrebačko-ljubljanski gospodin dr. Porfirije posjetio je u prostorijama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta ministra prof. dr. Vedrana Mornara.
Na početku razgovora, mitropolit Porfirije je istakao da je ovo njegova prva posjeta jednom od ministarstava Vlade Republike Hrvatske, iako se ranije susretao s pojedinim ministrima. Potom se zahvalio ministru Mornaru na prijemu, ali i na prisustvu prilikom njegovog ustoličenja na tron mitropolita zagrebačko-ljubljanskog srpnja 2014. godine.
U svojstvu predsjednika Školskog odbora Srpske pravoslavne opće gimnazije Kantakuzina Katarina Branković, Mitropolit se zahvalio na podršci koju ova obrazovna institucija ima u nadležnom ministarstvu. Obzirom da se ove godine navršava 10 godina postojanja Gimnazije mitropolit Porfirije je upoznao ministra Mornara s planovima vezanim uz obilježavanje ovog važnog jubileja.
Ministar Mornar je istaknuo da je od svojih suradnika upoznat sa uspješnim radom Srpske pravoslavne opće gimnazije u Zagrebu i potvrdio spremnost Ministarstva za buduću podršku i suradnju.
Ugodni razgovor je bio prilika da se Mitropolit detaljnije upozna s modelima manjinskog obrazovanja u Hrvatskoj, njihovim prednostima i izazovima.
U pratnji Mitropolita bio je protojerej-stavrofor Slobodan Lalić, v. d. ravnatelj Gimnazije.